Matcha

9. června 2017 v 10:00 | P.P. |  Jídlo

Ahoj všichni, dneska se podíváme na Matchu. Určitě jste zaznamenali, že Matcha zažil a já bych řekla, že stále zažívá, velký boom. Takže se pojďme podívat, co je Matcha zač.Matcha je japonský mletý čaj rozemletý na žulových mlecích kamenech na žlutozelý prášek. Dočetla jsem se, že čtyři týdny před slizní se čajové plantáže zastíní plachtami a eliminuje se tak 90 % přirozeného světla, to však rostlina kompenzuje vyšším obsahem chlorofylu v listech. Nakonec se ty nejlepší čajové lístky sesbírají, spaří, usuší, nařežou a teprve poté se melou pomocí již zmíněných žlových kamenů.

Jeden šálek Matcha čaje se prý vyrovná deseti šálkům zeleného čaje. Což by tedy znamenalo, že má daleko vyšší obsah antioxidantů, vitamínů, minerálů a vlákniny. Navíc obsahuje L-theaninů (přírodní aminokyseliny) a teofylinu, při spojení těchto zázračných látek Matcha zajišťuje i lepší náladu. Dalé by měla být nápocná při snižování cholesterolu a cukru v krvi, snižování tlaku a lepšímu spalování tuků.

Další výhodou je, že se Matcha dá konzumovat v jakékoliv podobě. Můžete si ji dát jako normální teplý čaj, ledový čaj nebo ji můžete přidat do kávy, zmrzliny, lívanců, pudinků, dortů, koláčů, sušenek a našla bych určitě dalších tisíc využití. Zní to opravdu skvěle, že?


Malý zázrak, co říkáte? Ale opravdu to funguje?

Můžu potvrdit, že mám ve svém okolí osoby, které pravidelně pijí nebo jinak konzumují Macha čaj a opravdu jim pomohl. Jedné známé opravdu pomohl snížit cukr v krvi a další zase pomohl zhubnout - bez jakéhokoliv držení diety.
Ano, řekněme, že ta ztráta pár kil nemusí být zásluhou Matchi, ale myslím si, že druhý případ bude mít asi něco do sebe. Já jsem každopádně s užíváním Matchi na začátku, jestli na mě bude mít nějaké blahodárné účinky, to nevím, každopádně mi chutná a i ta zelená je mi celkem dost sympatická.

Pokud zvažujete koupi, tak opravdu říkám, že je to dobrá a chutná věc, která vylepší váš jídelníček, a to i barevně. :)

Nakupovat můžete nakupovat třeba tady:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama